8 порад успішної доставки вантажів з Китаю напередодні Китайського Нового Року

Більшість країн Америки та Європи живуть за Григоріанським календарем, заснованим на річному циклі обертання Землі навколо Сонця. Католицьке Різдво і Новий рік святкують щорічно в одні й ті самі дати. Тому торговці, постачальники товарів з Китаю і логістичні оператори хоч і відчувають пікові навантаження високого сезону, але працюють за налагодженими схемами поставок, прив’язаними до незмінних календарних дат. 

Зовсім по-іншому доводиться планувати і працювати напередодні двох великих національних свят Китаю, – День утворення КНР і Китайський Новий рік.

Підприємцям, які займаються імпортом товарів з Китаю, слід знати про особливості проведення цих свят. Найтриваліше з них — свято нового року. Дату початку нового року визначають за місячним календарем, тому ця дата змінюється з кожним новим роком. Саме свято називається Свято Весни, триває воно два тижні та закінчується на 15-й день від початку святковим Фестивалем ліхтарів. 

За 7-10 днів до початку свята підприємства в промислових районах Китаю поступово зупиняють роботу, щоб робітники з віддалених сільських місцевостей встигли повернутися у свої родини. Відтоді нормальний обсяг виробництва буде відновлено тільки через 4-6 тижнів.

По суті новорічне свято зупиняє роботу багатьох підприємств країни майже на півтора місяця. Як наслідок, у відповідь на падіння попиту перевізники скорочують пропускну здатність.

Рекомендації

  1. Основна рекомендація імпортерам — будьте  на постійному зв’язку з вашими логістичними партнерами. Вони допоможуть підготуватися до тривалої перерви в поставках, зв’яжуться з постачальниками з метою уточнення графіків роботи — терміни різні на окремих підприємствах.
  2. Розробіть довгостроковий план доставки вантажів з Китаю і узгодьте його з вашим логістичним партнером. Це дасть йому можливість своєчасно зафрахтувати транспорт.
  3. Щоб гарантовано забрати партію продукції у повному обсязі, плануйте відвантаження ваших товарів від постачальників у Китаї за 7-10 днів до початку свята — обсяги виробленої продукції на багатьох підприємствах починають знижуватися приблизно за тиждень до повного закриття і графік відвантаження може бути розірваним. 
  4. Якщо ваш постачальник не встигає з відвантаженням вашого замовлення до початку свята, перенесіть початок відвантаження на пізніший термін — більшість підприємств у Китаї відновлюють нормальний рівень виробництва в кінці 5-6 тижня після початку Нового року.
  5. Щоб уникнути авральних ситуацій у ланцюжку постачання напередодні свята, відпрацюйте кожен з етапів заздалегідь, з великим запасом часу. Заздалегідь дізнайтеся розцінки на фрахт і бронювання вантажу, тощо. Якщо передбачається доставка повітряним транспортом, починайте бронювати вантажні місця не менше ніж за тиждень до готовності вантажу.
  6. Ще краще, обміркуйте можливість відправки однієї частини вантажу морським транспортом, іншої — повітряним. Відправивши частину партії вантажу літаком, ви зможете убезпечити себе від непередбачених зривів у морській доставці. У зимовий період ризик тривалих затримок у морському перевезенні досить високий.
  7. Бажано починати оформляти замовлення з кінця листопада. Не розміщуйте замовлення менш ніж за 3 тижні до початку свят, інакше доставка готової продукції може розтягнутися на два-три місяці довше, ніж зазвичай.
  8. У міру можливості намагайтеся страхувати вантаж. Це захистить вас від фінансових втрат у разі його пошкодження або втрати. У періоди підвищеного транспортного навантаження такий ризик зростає.

Важливо пам’ятати про те, що напередодні китайського Нового року відбувається скорочення пропускної спроможності і транспортних послуг між Європою і Китаєм, що, природно, позначається на цінах на послуги. Ці обмеження стосуються і авіаперевезення вантажів.

Через ці обмеження авіарейси в Європу зазвичай повністю заброньовані. Бувають вільні місця на регулярних авіалініях. Але їх доводиться довго чекати. Тобто, значне збільшення звичайного часу доставки вантажів з Китаю — до 50 процентів — може мати місце навіть у разі використання швидкісного способу доставки — авіаперевезення. 

Відкрити чат
1
💬 Вам допомогти?
Вітаю 👋
Що веземо?