Перевезення сільгосптехніки

Сільське господарство – одна з галузей економіки, яка характеризується постійним та швидким зростанням. Незважаючи на воєнний стан у країні, бомбардування, ракетні обстріли і мінування великих територій, фермерські господарства не припиняють сільгоспроботи. Будь-який аграрний процес, починаючи з підготовки ґрунту і закінчуючи збиранням врожаю, має бути виконаний чітко у визначений термін, причому з використанням спеціальних машин і механізмів. І таких машин та механізмів досить багато.

Види та призначення сільгосптехніки

 • Трактори – тяглова сила для оранки, переміщення механізмів.
 • Плуги, культиватори, борони – механізми передпосівного обробітку ґрунту.
 • Сівалки з бункерами та баками-накопичувачами.
 • Розприскувачі добрив.
 • Комбайни, косарки, жатки – збиральна техніка.
 • Прес-підбирачі, навантажувачі, зернометальники та ін.

Це перелік тільки основної техніки, яку використовують у фермерських господарствах.

Далеко не всі фермерські господарства мають можливість утримувати парк механізмів, достатній для власних потреб. Щороку перед початком польових робіт перед фермерами постають дві серйозні проблеми: купити сільгосптехніку, якої бракує, або взяти її в оренду у великих власників, і доставити на свої поля. 

Друге завдання вирішити самостійно практично неможливо з наступних причин:

 • Для перевезення сільгосптехніки потрібні спеціалізовані транспортні засоби.
 • Транспортування негабаритних вантажів по дорогах країни та за кордоном вимагає спеціального досвіду. 

Особливості транспортування сільгосптехніки

Щоб не потрапляти в різні форс-мажорні ситуації, не наражатися на штрафи і не зірвати графік посівної або збиральної кампанії, бажано доручити організацію та процес перевезення техніки фахівцям логістичної компанії. Вони використовують налагоджені технічні рішення і схеми транспортування, допомагають залучити спеціалізований транспорт і завчасно відпрацьовують деталі транспортування техніки на всіх етапах.

Попередня підготовка

Робота фахівців логістичної компанії починається з огляду партії сільгосптехніки. Їм належить: 

 • Оцінити габарити, вагу, інші технічні характеристики вантажу;
 • Визначити оптимальний спосіб навантаження/розвантаження і транспортування грузів.
 • Скласти маршрут перевезення з урахуванням технічних особливостей доріг та інженерних споруд на шляху проходження транспортних засобів (ЛЕП, тунелі та мости).
 • Узгодити розроблений маршрут з ДАІ, місцевими службами експлуатації доріг, електрозв’язку. 
 • Отримати дозволи на транспортування негабаритної та великовагової с/г техніки і, якщо вага техніки перевищує встановлені норми, – сплатити певний збір.

Отримання дозволу на переміщення сільгосптехніки

Дозвіл на переміщення техніки потрібно отримати в наступних випадках.

1. Якщо буксирувана або самохідна техніка рухається:  

– на позначеній магістралі і виступає на зустрічну смугу для двосмугової магістралі;

– на позначеній автомагістралі і виходить на смугу для проїзду на чотирисмуговій магістралі;

– у нічний час, між заходом і сходом сонця на не позначеній трасі.

2. Якщо сільгосптехніку завантажують на транспортний засіб (тягач з напівпричепом, тралом) і перевозять будь-якою провінційною автодорогою або вздовж неї. 

У деяких випадках, якщо ширина транспортного засобу перевищує 4 метри, а довжина автопоїзда перевищує довжину  30 метрів, знадобиться супровід патрульним автомобілем ДАІ.

Транспортні засоби для перевезення сільгосптехніки

Сільгосптехніка дуже часто має негабаритні розміри, які ускладнюють її транспортування. Безліч конструкцій, що виступають, – наприклад жниварки у комбайнів, – створюють додаткові складнощі, тому перед транспортуванням ці елементи демонтують. Дощувальні установки, як правило, частково розбираються, установки кругового типу можна перевозити без розбирання.

Для перевезення такої техніки використовують низькорамні трали і тягачі. Трали мають хорошу прохідність і здатні витримувати навантаження понад 30 тонн. Платформи мають різні розміри, гарну рухливість завдяки поворотним осям, мають кілька зон завантаження, а також можуть підніматися і опускатися. Техніка може самостійно заїжджати на трал і з’їжджати з використанням апарелей.

Транспортування колісних або гусеничних тракторів виконується за заздалегідь заготовленою схемою. Якщо колісний трактор може доїхати до місця призначення своїм ходом – якщо відстань відносно невелика – то гусеничний трактор обов’язково транспортують на платформі-низькорамнику, бо його шасі і трансмісія руйнують дорожнє покриття.

Несамохідну техніку перевозять у стандартних бортових напівпричепах, але в таких випадках вдаються до послуг навантажувального обладнання. 

До процесу завантаження зазвичай підключаються досвідчені інженери, які розробляють надійні схеми кріплення негабариту на тралі.

Розрахунок вартості перевезення

Вартість перевезення сільськогосподарської техніки, як і будь-якого складного вантажу, розраховується з огляду на тип вантажу, його вагу і габарити. Залежно від цих даних підбирають транспорт, з’ясовують, які дозволи потрібно буде отримувати на перевезення, проводити чи не проводити обстеження, чи знадобиться супровід вантажу тощо. Усі ці опції впливають на ціну транспортування. 

Добровільне страхування сільгосптехніки

Трактори, комбайни всіх модифікацій, самохідні с/г машини та причепи, що буксируються, пристрої, що монтуються на с/г техніці, і навісне обладнання є легальними об’єктами страхування і можуть бути застраховані від нещасних випадків під час транспортування до місця призначення та під час експлуатації в польових умовах. Перелік застрахованих ризиків визначається за погодженням сторін. 

Відкрити чат
1
💬 Вам допомогти?
Вітаю 👋
Що веземо?