Як обрати оптимальний формат перевезення вантажів?

У практиці автодорожнього та морського вантажоперевезення використовують 4 основні способи:

Розглянемо, що позначають ці абревіатури, чим відрізняються формати один від одного. 

Їхні переваги та недоліки.

FTL (Full Truck Load) — спосіб перевезення вантажів у форматі “повне заповнення вантажної кабіни”. Це одна з послуг міжнародного перевезення вантажів, яку надає практично кожна логістична компанія.

Якщо відправник володіє досить великою партією товару, якого буде достатньо для повного завантаження одного і більше вантажних автомобілів, то такий спосіб перевезення є найбільш доцільним.

Основні переваги цього типу транспортування:

– Економічність. Ви можете обрати модель автомобіля, яка максимально відповідає габаритам вашого вантажу. Або, використовуючи перевагу великої кількості товару для перевезення, можете максимально використати робочий об’єм будь-якої вантажної кабіни і не платити за “порожняк”.

– Терміновість. Швидше автомобільного доставляє тільки повітряний транспорт.

– Безпека. Щоб убезпечити вантаж від розкрадань або пошкоджень під час транспортування, вантажну кабіну автомобіля можна опломбувати.

– Зручність. У відправника вантажу є можливість змінити маршрут і доставити вантаж на адресу іншого складу, якщо така необхідність виникла під час транспортування.

– Надійність. Завдяки використанню сучасного електронно-технічного обладнання автомобілів, можна в режимі он-лайн відстежувати їхню поточну локацію і контролювати терміни доставки. 

Як видно, у цього способу перевезення практично немає недоліків. Ба більше, є ще кілька особливостей, які можна віднести до розряду переваг. 

Багато логістичних компаній нададуть Вам на вибір:

  • автомашини для перевезення вантажів малого або великого тоннажу і нестандартних габаритів;
  • автоцистерни;
  • спеціалізовані автомобілі для перевезення небезпечного вантажу.

LTL (Less-than-Truck Load) — послуга перевезення кількох вантажів від різних відправників в одному автофургоні. Такий формат ще називають “попутним вантажоперевезенням”: 

усі вантажі слідують в одному напрямку, але наприкінці маршруту перевізник доставляє багаж у різні адреси доставки в обумовлені з одержувачами терміни. 

Більшість вантажоперевезень в Україну з ЄС і країн Середньої Азії здійснюється саме в такий спосіб.

Перелічимо його переваги:

– Практичність. Немає необхідності сплачувати прогін напів порожньої фури якщо немає достатньої кількості багажу для повного її заповнення.

– Універсальність. Попутним маршрутом можна відправляти будь-яку кількість вантажу, від 100 кг до 10 тонн. Вас обмежує тільки наявність вільного місця у вантажній кабіні.

– Надійність. Усередині вантажної кабіни Ваш вантаж розміщується і надійно фіксується на палетах, що запобігає його від механічних пошкоджень під час транспортування.

Отже, формат LTL – це зручність і практичність, і вирішення проблеми, якщо у Вас невелика партія товару. Але Ви втрачаєте в терміновості, оскільки потрібен час на повне заповнення автофургона на консолідаційному складі, а потім додатковий час знадобиться на доставку вантажу інших клієнтів. 

Це недолік, але він частково компенсується тим, що відправляти вантаж “попутним маршрутом” — дешевше.

FCL (Full Container Load) — це такий формат перевезення, за якого клієнт завантажує контейнер своїм вантажем повністю.

Тобто, весь товар, завантажений у контейнер, належить тільки одному відправнику і буде доставлений тільки одному одержувачу.

Оскільки контейнери відрізняються значними розмірами, до 40 футів, такою послугою користуються, як правило, великі торговельні фірми і великі компанії-імпортери для міжнародного перевезення вантажів, зазвичай – морськими шляхами.

Головні переваги формату FCL – низька вартість перевезення, безпека та надійність за рахунок пломбування контейнерів.

LCL (Less-than-Container Load) — спосіб транспортування вантажів, за якого клієнт відправляє свій товар у загальному контейнері, спільно з іншими відправниками.

Формат LCL ідеально підходить для транспортних потреб малого та середнього бізнесу. До того ж він вигідний: транспортні витрати діляться між усіма клієнтами, які скористалися послугою. 

Однак переваги формату LCL на цьому й закінчуються. Усі інші фактори свідчать на користь способу перевезення повним контейнером FCL.

Розглянемо докладніше:

  • Безпека. У форматі FCL контейнери пломбують під час відправлення і в такому вигляді вони надходять одержувачу. Збірні контейнери розформовуються на деконсолідаційних складах перед доставкою одержувачам.
  • Терміновість. Формат FCL більш оперативний. LCL вимагає додаткового часу на формування контейнера в пункті оправлення, на обробку вантажів у пункті прибуття і доставку до одержувачів.
  • Рентабельність. Необхідність додаткового маркування вантажів у збірному контейнері, обробка вантажів на консолідаційному складі, оплата послуг логістичної компанії для доставки р на адресу одержувачів збільшують вартість послуги транспортування у форматі LCL.
  • Специфіка оформлення документації. У форматі FCL Договір про перевезення вантажів укладається між клієнтом і компанією-перевізником. Під час відправлення вантажів збірним контейнером усю транспортну документацію оформляє експедитор.
  • Складність розрахунку вартості послуги. Вартість транспортування вантажу повним контейнером можна розрахувати самостійно за тарифами компанії-перевізника. У збірному контейнері ціна залежить від маси вантажу і його обсягу. Розрахувати вартість послуги самостійно вельми проблематично.
Відкрити чат
1
💬 Вам допомогти?
Вітаю 👋
Що веземо?