Два основні способи пристосувати логістику до кризи воєнного стану

Два основні способи пристосувати логістику до кризи воєнного стану

Війна занурила нашу країну, її економіку, у стан хаосу і невизначеності, зруйнувала напрацьовані алгоритми і логістичні ланцюжки. Ми не здалися на милість ворога, не опустили рук і ось уже другий рік продовжуємо жити і працювати в штормовому морі. Причому, ця вимушена діяльність у турбулентному середовищі не позбавляє нас необхідності аналізувати зроблене і планувати найближчі кроки.

Насамперед довелося відмовитися від таких умов успіху, які раніше здавалися непорушними: ефективність та масштабування. Реальність внесла свої корективи. Який сенс у збільшенні розмірів складських приміщень, впровадженні високотехнологічних механізмів, якщо цей об’єкт може зненацька за лічені хвилини перетворитися на обгорілу руїну?

Настало розуміння, що на цей складний період висока ефективність має поступитися місцем простоті й надійності тимчасових заходів і рішень. Не назавжди, ні. На час війни. Не варто зараз концентрувати ресурси і фокусувати зусилля на таких амбіційних проектах як, скажімо, повна роботизація складської логістики. Деякий час основні зусилля потрібно спрямувати на те, щоб не допускати спаду вже досягнутого рівня продуктивності. Регулярно поповнювати штат співробітників новими працівниками, на заміну тих, хто пішов у тероборону або за призовом. Забезпечити їх достатньою кількістю електрокарів, підйомників, інших засобів автоматизації праці.

Або якщо компанія динамічно розвивається внаслідок застосування стратегії не заощаджувати гроші на виробничих витратах і пропонувати своїм клієнтам сервіс найвищого рівня, – а ключові показники ефективності раптом починають завалюватися. Це означає, що треба терміново змінювати стратегію. Знизити рівень амбіції, прибрати з візитної картки обіцянки космічних висот і швидкостей обслуговування. Обмежитися простою надійністю виконання контрактів.

Така стратегія дасть можливість пройти важкий період з мінімальними витратами і зберегти бізнес. Потім, після перемоги, у процесі відновлення економіки можна буде повернутися до стратегії динамічного захоплення ринку і припинити економити на виробничих витратах заради можливості надати своїм клієнтам високу швидкість виконання контрактів і бездоганний сервіс.