П’ятірка футуристичних трендів у логістичній галузі що вже стали реальністю

  1. Інтернет речей (IoT)
  2. Штучний інтелект 
  3. Робототехніка
  4. Доставка «останньої милі»
  5. Блокчейн

Інтернет речей (IoT)

IoT — це певні фізичні пристрої, з’єднані між собою в мережі Інтернет, які відстежують і передають інформацію через Інтернет без втручання людини. Так наприклад, електронні сенсори, встановлені на транспортных засобах, контейнерах з продукцією або навіть на окремих пакунках дає можливість ефективно відстежувати процес переміщення товарів у реальному часі та просторі.

Штучний інтелект 

Алгоритми штучного інтелекту дають можливість компаніям завжди бути проактивними у справі з коливаннями попиту. Наприклад, якщо при плануванні процесів ланцюжка поставок менеджери використовують прогнози, зроблені за алгоритмами штучного інтелекта, вони завжди знаходять способи зниження операційних витрат. Безпілотний штучний інтелект і технології розумних доріг ведуть нас до повної автоматизації служби доставки. 

Робототехніка

Інтеграція робототехніки в логістику підвищує швидкість і точність процесів ланцюга поставок і зменшує людські помилки. Роботи забезпечують більше часу безперебійної роботи та мають вищу продуктивність порівняно з людьми. Однак, роботами  не можна повністю замінити людей. Вони радше працюють поряд з ними з метою підвищення ефективності. 

Доставка «останньої милі»

Останній етап ланцюга постачання, від складу або центру розподілу до клієнта, часто є неефективним, бо, зазвичай, стикається з різними проблемами, включаючи затримки через щільність дорожнього трафіку, специфічні особливості місця доставки, таке інше. Але доставка «останньої милі» є визначальною послугою в логістиці, оскільки вона

безпосередньо пов’язана із задоволеністю клієнтів. Саме тут і приходять на допомогу вантажні коптери доставки товарів «до двері» або автоматичні шафи, де клієнти можуть самостійно забрати товар.

Блокчейн

Blockchain забезпечує безпеку через незаперечну децентралізовану систему бухгалтерського обліку та вирішує нагальні проблеми відстеження та пов’язані з цим проблеми. Це забезпечує прозорість транзакцій у логістичному процесі. Крім того, смарт-контракти, засновані на технології блокчейн, дозволяють швидше затверджувати та проходити оформлення за рахунок скорочення часу обробки на контрольних точках.

Джерело: startus-insights.com