Лондонська міжнародна конференція з питань відновлення України та її безпосередні наслідки

В червні 2023 року Велика Британія спільно з Україною провели в Лондоні міжнародну Конференцію з питань відновлення України (URC 2023).

Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм на своїй сторінці Facebook дав розлогий коментар стосовно безпосередніх та перспективних наслідків URC 2023.

Україна як майбутній член ЄС прагне інтегруватися у транспортну систему союзу, однак їй потрібна допомога для відновлення інфраструктури, пошкодженої через розв’язану росією війну. Відбудова доріг, залізниці, портів та розвиток транскордонної логістики перетворить країну на найбільший будівельний майданчик з часів Другої Світової війни. 

Мустафа Найєм розповів про флагманські проекти Агентства, які мають потенціал для інвестування МФО та приватних інвесторів.

Дорожня інфраструктура

Співпраця між Агентством та партнерами може стосуватися як будівництва, реконструкції, так і капітального ремонту стратегічних автомобільних доріг та великих мостів. Частина з них Україна розпочала будувати та ремонтувати до повномасштабного вторгнення, відповідно залучення інвесторів дозволить якомога швидше завершити проекти та забезпечити логістику на певній ділянці транспортної мережі. 

Стратегічні мегапроекти, до яких Агентство запрошує долучитися на засадах державно-приватного партнерства:

 •  Будівництво нової дороги Краковець-Львів (техніко-економічне обґрунтування наразі розробляється приватним інвестором)
 •  Національна система толінгу – платних доріг для вантажівок вагою понад 12 тонн (триває підготовка до розробки техніко-економічного обґрунтування)
 • Будівництво тунелів у низці областей (техніко-економічне обґрунтування наразі готується за бюджетні кошти)

Серед проектів капітального ремонту та реконструкції доріг – головні транспортні коридори України:

 • М-05 Київ – Одеса 
 • М-06 Київ – Чоп
 • М-09 Тернопіль – Львів – Рава-Руська 
 • М-11 Львів – Шегині 
 • М-15 Одеса – Рені 
 • М-18 Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта

Залізниця

Для розвитку пасажирських перевезень – пріоритетною задачею є швидкісне сполучення між найбільшими обласними центрами та оновлення рухомого складу поїздів далекого та регіонального сполучення. 

Флагманські проекти, які можуть зацікавити потенційних інвесторів: 

 •  Розширення 4 коридорів транс європейської транспортної мережі за допомогою євроколії
 •  Сполучення Києва з європейськими столицями сучасним швидкісним залізничним транспортом (ділянка Київ – Варшава).

Розвиток залізничного сполучення за маршрутами Ягодин – Київ, Львів – Київ, Київ – Полтава – Харків – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь. 

Порти

Відновлення роботи та модернізація усієї мережі українських портів: морських та річкових. Це особливо важливо у контексті нещодавнього руйнування Каховської дамби. Передусім потрібно відновити роботу Херсонського порту, судноплавство на річці Дніпро, розмінувати Чорне море та Дніпро, відродити суднобудування на півдні країни. 

Проекти державно – приватного партнерства у сфері портової інфраструктури та логістики: 

 • Передача в концесію портів – Одеського, Чорноморського та Ізмаїльського.
 • Відновлення судноплавства та підвищення пропускної спроможності Дніпром.
 • Модернізація найглибшого порту країни «Південний».
 • Розвиток Дунайського портового кластера. За час війни порти «Ізмаїл», «Рені» та «Усть-Дунайськ» збільшили вантажопотік втричі. Кластер залишатиметься важливим транспортним коридором для вантажних суден, оскільки забезпечує пряме водне сполучення з країнами ЄС.

Наша мета – досягти пропускної здатності 30 млн тонн/рік та забезпечити можливості заходу в порти Дунайського кластеру суден з більшою вантажопідйомністю.

Експортна логістика

Агентство прагне налагодити співпрацю з інвесторами та МФО щодо відновлення та розбудови прикордонної інфраструктури, яка вкрай потрібна для товарообігу. Одним з ключових факторів підвищення експортного потенціалу України є реконструкція та розвиток мережі автомобільних пунктів пропуску через державний кордон. 

Автомобільні пункти пропуску є воротами країни й, через війну, залишатимуться основними експортно-імпортними воротами країни ще досить тривалий час, тому для нас важливий їх комплексний розвиток.

Йдеться про облаштування автомобільних пунктів пропуску, ремонт мостів та доріг до них.

У пріоритеті – реконструкція автомобільних пунктів перетину кордону, будівництво або модернізація 21 пункту пропуску на державному кордоні України з країнами ЄС та Республікою Молдова.

Відкрити чат
1
💬 Вам допомогти?
Вітаю 👋
Що веземо?